+91

Громадські велосипеди

Olena Herasymiuk 10 лет назад обновлен CosmonauT 10 лет назад 21
Дороги у центрі міста з ранку до вечора завантажені транспортом - постійні затори, короткі відстані забирають купу часу і сил. Розвантажити частково трафік можна за допомогою системи велосипедних стоянок.
Подібна система дуже успіно використовується в Парижі. По всьому місту розташовані велосипедні стоянки з громадськими велосипедами, якими може користуватись кожен за бажанням. плата за користування символічна - можна придбати одноразовий квиток, можна купити абонемент. Час користування одним велосипедом строго визначений.
Це також передбачає обладнання велосипедних доріжок для безпеки пересування. Такий вид громадського транспорту суттєво розвантажить дороги: по-перше, швидко долати коротку відстань, по-друге, економія бензину і покращення екології, по-третє, фізична нагрузка, по-четверте, можливість скоротити шлях і вибрати зручний маршрут, наприклад, через парк або двір.
Аби запобігти крадіжкам, кожен велосипед оснащений датчиком (датчик також вимірює час поїздки).
-1
У Киева немного не та топология, чтобы кто угодно мог ездить на велосипеде. Кроме того, нет дорожек и сделать их много где невозможно. Как автомобилист (велосипедист тоже, но за городом:)) я не жажду, чтобы мне под колеса упал уставший и потерявший управление велосипедст где-нибудь на горке.
+5
Я вважаю що це ідея хороша, але потребує більш комплексного підходу, з побудовою системи велосипедних доріжок. В перспективі це позитивно вплине як на розвантаження доріг так і на здоров’я населення.
Таку ідею (поки у тестовому режимі) можна втілити в центрі міста з подальшим її розширенням. Для початку, можна зробити велосипедну розмітку вже на дорогах, що вже існують. 
+3
Такая система реализована во многих городах. В Берлине, Копенгагене, Амстердаме. В Копенгагене такие велосипеды разрешено использовать на ограниченной территории - в историческом центре. Это разумно - велосипеды не растеряются, и если кто-то замечен на таком велосипеде вне центра - значит ездок заблудился или украл велик. Велосипеды, которые используются в таких системах - антивандальные, их сложно сломать, они очень броские и заметные - нет смысла угонять. Замки парковки для таких велосипедов,  работают как замки тележек в супермаркете - чтоб взять велик, надо положить монетку. когда возвращаешь - получаешь монетку обратно.
Если думать об этом, как о системе, которая действует на ограниченной территории - подол, набережная, крещатик, то возможно и отсутствие велодорожек не так страшно.
+3
Небольшой пост с картинками про такую систему в Копенгагене:
http://classiccopenhagen.blogspot.dk/2011/05/free-...

Карта центра - очень удобная вещь на таком велике. Колёса - часто используются для размещения рекламы на таких велосипедах.

Тут две статьи на вики, собственно про бесплатные велосипеды в Копенгагене
http://en.wikipedia.org/wiki/Copenhagen_City_Bikes

И про велошеринг вообще
http://en.wikipedia.org/wiki/Bicycle_sharing_system
-5
Киев не приспособлен для велосипедистов (даже центр, подол, печерск). Причины: бешенный поток машин, отсутвие выделенных полос, дурные развязки и топология. Из-за этого многие люди не хотят или даже чисто боятся передвигаться по городу на велосипеде (из общения с людьми на велоднях и движухи bike2work).
Отсюда вывод - стоянки с муниципальными велосипедами большим спросом пользоваться не будут до постройки инфраструктуры.
Это предположение можно проверить/опровергнуть - ставим 3 стоянки собранные "на коленке", с человеком-контролером-конудктром вместо автоматики и с небольшим парком велосипедов которых не жалко. По данным работы этих стоянок за месяц можно будет понять стоит ли начинать полно-масштабный проект муниципальных велосипедов до развития инфраструктуры.
+1
Постройка инфраструктуры из дорожек, светофоров, приспособление развязок, мест где можно припарковать велосипед - отдельный проект, куда более масштабный.
+2
«Киев не приспособлен для велосипедов»
Сначала появляются велосипеды, потом инфраструктура для них, а не наоборот. Так было в конце 19 века с машинами — никто не строил асфальтированные дороги до появления автомобилей. Возникли автомобили — пришлось построить для них дороги. Велосипедистов в Киеве уже много, пришло время для инфраструктуры.

«Топология не позволяет»
Откуда же тогда в Киеве столько велосипедистов? Инфраструктуры нет, топология не позволяет, а велосипедисты все равно есть, и много.
Вы видимо не видели что такое велосипедисты есть )). В Киеве их почти нет. Есть энтузиасты (как я, например), но движение не развито.
+2
Я ездил на велосипеде в Амстердаме и Барселоне. Я знаю, что это такое.
Да, в сравнении с этими городами в Киеве велосипедистов мало. Но их достаточно, чтобы развивать инфраструктуру. Больше инфраструктуры — больше велосипедистов, больше велосипедистов — еще больше инфраструктуры. Это подпитывающие друг друга вещи. Как дороги и машины.
Автомобили в 19 веке это не тот кейс. Если мы хотим что-бы больше людей пересаживалось с машин на общественный транспорт и велосипеды прийдется развивать инфраструктуру на шаг вперед.
Кстати, сейчас ее нет вообще, так что она даже отстает.
Можно устроить исследование на самые дороги которыми пользуются велосипедисты и попробовать там проложить велодорожку и воткнуть пару вело-парковок.
Велосипедами користуються там де це безпечно для життя.
Я особисто на подол стараюсь не сунутись бо є рилик вбитись ізза неправильно припаркованих авто. На широкі великі дороги тоже не хочеться виїджати бо не хочеться бути збитим якимось псіхом який іде по місту 120+.
Тому з вашої логіки інфраструктуру потрібно буде розвивати тільки в парках ;)

Де є дороги там є машини, де є велодоріжки там є велосипедисти.
Зараз велосипед це спорт і хоббі. А має бути транспортом.

Ознайомтесь з проектом "Старт" в дарницьому районі. Для загального розвитку
> На широкі великі дороги тоже не хочеться виїджати бо не хочеться бути збитим якимось псіхом який іде по місту 120+.
Скажімо, у Швеції, частенько під велодоріжки забирають частину тротуару (а не дороги). Тобто, бровка ("поребрик", гиги. Не стримався :) ) знаходиться зліва від велосипедиста, а не справа. Думаю, в деяких випадках у нас це дало б результати

> є рилик вбитись ізза неправильно припаркованих авто
Насправді, це уже трохи інша проблема. Проблема наших стихійних стоянок. І вирішувати її - теж в інтересах велосипедистів. Так що, як кажуть, флаг в руки, давайте вирішувати :)
Крім того, якщо на велосипедах буде їздити багато народу, проблема, як мінімум перестане бути настільки гострою сама по собі.
Друзья, общественные велосипеды отнюдь не альтернатива общественному транспорту. На общественном велосипеде проблематично добираться на работу с Харьковского массива на Подол. Общественный веолсипед - это туристическая достопримечательность. Это альтернатива пешей прогулке от Львовской площади до площади Независимости. Это альтернатива прогулке от Фуникулёра на Почтовую площадь.
+1
Мені на роботу 10 хвилин пішки+10 хвилин тролейбусом+10 хвилин пішки.
На велосипеді 10 хвилин всього.
Який варіант я виберу?:)

Харківський масив великий. Щоб дойти до метро інколи треба потратити 10 хв і більше. Велосипед вирішує цю проблему ;)


Абсолютно не згоден. Мені на роботу метро +20 хвилин пішки, або 5 хвилин на маршрутці (і я такий не один, кому треба під’їжджати до метро по кілометру). Якби можна було біля метро брати громадський велосипед, а тоді в кінці робочого дня повертати - робив би це з задоволенням (зараз думаю про покупку Strida).
+4
Дмитрий, вы ошибаетесь. Велосипеды для туристов — одно, для местных жителей как альтернатива транспорту на небольших расстояниях — другое. В Лондоне, Париже, Барселоне и множестве других городов Европы, где существует общегородская система общественных велосипедов, ими пользуются именно что местные жители. Туристы — редко, по той простой причине, что, как правило, для городских велосипедов нужно иметь городскую электронную ID-карточку. Туристам проще взять велосипед в прокатных конторах. Я делал именно так в Барселоне и Амстердаме, потому что воспользоваться общественной системой для приезжего — тот еще геморой.

Кстати, по поводу финансирования таких проектов: как правило, они ничего или почти ничего не стоят городской казне — их финансируют спонсоры. Чаще всего это крупные банки (Citibank в Нью-Йорке, Barklays в Лондоне, «Банк Москвы» в Москве)
+1
Це також працює у Вільнюсі. Стоянки по 5 велосипедів десь через кожних пару кварталів. Купуєш абонемент на літо (близько 120 грн) і користуєшся. Умова: одним велосипедом не більше 1 години для такого прайсу. Береш на одній станціі, доіхав куди треба і взяв інший - ось і дотримався умови :) Звісно для цього треба облаштувати умови пересування на тротуарах в Києві. Якщо центр завуський, то це можна робити в районах - де широкі тротуари і більше простору...Але треба до цього якось ідти....Тому що жити в такому кількості смраду, пилу і напаркованих авто де попало в два ряди - ВЖЕ ДІСТАЛО ( хоча я сама на машині, перейшла б на велосипед частково заради екології міста!!!
+2
Цю ідею треба втілювати разом з проектом побудови великих парковок на в'їздах у Київ. Приїхав у Київ, пересів на велосипед і добрався на роботу. Центр міста та Сагайдачного (а, може, ще якісь вулиці на Подолі) зробити пішохідними з велосипедними доріжками. Оце було б добре.
Громадські велосипеди мають робитися тільки у купі з велодоріжками. Проблема Києва (та і не тільки Києва) в тому, що він не "заточений" під велотранспорт зовсім. Це треба змінювати. Тому я за комплекс заходів, а не за окремі рішення. Але так, громадські велосипеди як частина інфраструктури для велосипедистів, нам необхідна

Сервис поддержки клиентов работает на платформе UserEcho